scrapbooking
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

+38
LunaNoua
AtelierulCuPisici
KittyKali
atelierul de creatie
Danart
moni
kkrmen
CristinaFunQuilling
viodora
Quilling by Monica
mutinel
tiktakro
AliCards
bluenight
Gianina
sorella
ebonyoana
nina
asiris
videcor
Anita
veronica75
Cris
Oana Daciana
Hermione
Sumi
ally
bluegray
Andreea
arinaatelier
irinairina
elena stanescu
pink_lady
Adriana
Andreea Agoston
MihaelaB
Anja
vicky
42 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de mutinel Vin 2 Mai - 21:15

Bun venit alaturi de noi !
 vicescrap 
mutinel
mutinel
Admin

Mesaje : 777
Data de inscriere : 19/03/2013
Varsta : 71
Localizare : Constanta

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de vicky Vin 2 Mai - 22:24

Bun venit draga atelierule,
am cazut pe spate, iar am vazut constanta si m-am indragostit  11564654

bine ai venit danart, sper ca iti va placea la noi  eweweww 
vicky
vicky
Admin

Mesaje : 5401
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 103

https://veryscrap.exprimetoi.net

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de Danart Sam 3 Mai - 5:23

azi si maine ...citit din scoarta in scoarta tot ce e scris pe aici  where 

Danart

Mesaje : 86
Data de inscriere : 02/05/2014
Varsta : 51
Localizare : lungesti

http://danirusu.lungesti.ro/

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de KittyKali Lun 12 Mai - 16:12

Buna ziua si bine v-am gasit! :) Pseudonimul Kitty Kali provine dintr-un joc online (Neopets - de aici si locatia mea, Neopia). In lumea "reala" locuiesc in Iasi, Romania. Ditamai orasul universitar, dar fara nici un magazin de hobby / arta care sa aiba si o sectie cat de mica de scrapbooking. Putinele pseudo-librarii care vand perforatoare decorative le clasifica drept ustensile pentru copii. :( Designer papers nu am vazut nicaieri. Daca vinde cineva din Iasi materiale pentru scrapbooking, banuiesc ca nu are site web si deci pentru mine e aproape imposibil sa-i gasesc magazinul. Zic asta deoarece "familia" mea nu incurajeaza activitatile care nu genereaza bani; asta pentru a compensa venitul foarte apropiat de zero al unui trantor pe care eu si bunicii mei suntem obligati / santajati sa-l intretinem. :( Nu am posibilitatea de a cutreiera orasul decat extrem de rar. Teoretic ar trebui sa dau tot salariul in casa, pentru plata facturilor & cheltuielile "comune". Practic, exista o suma modica pe care o pot pastra (fara aprobarea "stapanilor de sclavi") in scopul achizitionarii online de perforatoare, cerneala, stampile, embossing folders & cutting dies. Din pacate nici asta nu pot face prea des iar din putinele materiale achizitionate pana acum doar 1/4 le-am prezentat oficial "stapanilor" - sub diverse pretexte ca sa nu se panicheze ca am folosit bugetul LOR pentru distractia mea. *sigh*
De scrapbooking m-am indragostit in martie 2010. :) Atunci am facut rost de niste coli A4 de carton colorat iridiscent si cateva plicuri asortate din aceeasi gama. Cum se apropiau Pastele si, o luna mai tarziu, aniversarea prietenei mele din scoala generala, am cautat de internet modele de felicitari. Am descoperit o multime de site-uri si bloguri din USA si Franta care, pe langa felicitari, prezentau si mini-albume sau pagini - layouts foarte frumoase. Oameni obisnuiti (nu designeri profesionisti) si-au urmat pasiunea, prelucreaza hartia in moduri fascinante, isi accesorizeaza cardurile / felicitarile si amintirile (fotografiile) cu eleganta... Imi place sa fac fotografii si, urmand exemplele altora, sper ca exersand voi reusi sa le pun in valoare cat mai bine. Eh, partea cu exersatul a fost amanata... Pana acum am facut doar 2 pagini extrem de simple pentru bunici si cateva felicitari tot pentru bunici si pentru 2 prietene. Insa la sfarsitul anului trecut am facut rost de o masina Fiskars Fuse si cateva matrite (dies), iar acum 2 saptamani de cateva tusiere, o placa cu stampile si cateva matrite de la Sizzix. Iar concursul cu albumul din plicuri este ocazia perfecta de a inceta procrastinarea valorificarii materialelor adunate pana acum. Very Happy
Desi nu obisnuiesc sa postez deseori (nicaieri pe internet), voi incerca sa fiu cat de cat activa pe acest forum. :) Am rasfoit subiectele de conversatie, mi-am clatit ochii cu lucrarile celorlalti utilizatori si am conchis ca mai am multe de invatat si exersat.  Rolling Eyes

KittyKali

Mesaje : 5
Data de inscriere : 03/05/2014
Varsta : 43
Localizare : Neopia

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de vicky Lun 12 Mai - 16:36

KittyKali multumesc ca ai trecut pe aici si ne-ai spus cate ceva despre tine
iti urez   bine-ai venit si te rog sa te instalezi confortabil - avem un concurs si o provocare in curs la care te poti inscrie (inca) .. cu siguranta o sa-ti placa la noi
ps mai sunt si alte fete din iasi pe aici :)

welcomme 
vicky
vicky
Admin

Mesaje : 5401
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 103

https://veryscrap.exprimetoi.net

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de mutinel Lun 12 Mai - 20:11

Bun venit KittyKali. Ai vechime mai mare decat mine in "ale scrap-ului" (eu m-am indragostit de el in 1013) si sunt sigura ca ne vei incanta cu realizarile tale.  welcomeme 
mutinel
mutinel
Admin

Mesaje : 777
Data de inscriere : 19/03/2013
Varsta : 71
Localizare : Constanta

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de vicky Vin 3 Oct - 8:49

apropos mutinel, arati foarte bine la varsta ta : daca in 1013 faceai deja scrap... dddddd
vicky
vicky
Admin

Mesaje : 5401
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 103

https://veryscrap.exprimetoi.net

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de mutinel Vin 3 Oct - 9:12

Multumesc Vicky ! Am vrut sa corectez dar nu am gasit butonul "Edit". dddddd
mutinel
mutinel
Admin

Mesaje : 777
Data de inscriere : 19/03/2013
Varsta : 71
Localizare : Constanta

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de AtelierulCuPisici Vin 28 Noi - 9:45

Bine v-am gasit si pe forum. Sper sa am puterea sa raman cat mai apropae de voi pentru cat mai mult timp. Daca o sa dispar din cand in cand sa stiti ca sunt bine insa am un pici care nu suporta ca maica-sa "sa faca teaba" si nu ca "jucam pe'una". Imi place ceea ce am vazut pe forum si imi place scrap-ul. Sper sa ma integrez repede si pe forum.
La cat mai multe creatii minunate. Victoria
AtelierulCuPisici
AtelierulCuPisici

Mesaje : 10
Data de inscriere : 28/11/2014
Varsta : 48
Localizare : Caras-Severin

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de LunaNoua Vin 28 Noi - 16:46

noroc Bine ai venit alaturi de noi, pe forum! Sper sa te simti minunat in acest colt virtual si sa descoperi multe informatii utile si tutoriale inspirationale in arhiva noastra.
Spor la mesterit !
LunaNoua
LunaNoua
Moderator/Animator
Moderator/Animator

Mesaje : 253
Data de inscriere : 24/10/2013
Varsta : 37
Localizare : Iasi

http://razedesoaresiacadele.blogspot.ro/

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de mutinel Vin 28 Noi - 19:08

Bine ai venit !
Ai si pisici in atelierul tau sau acestea sunt numai virtuale ?
mutinel
mutinel
Admin

Mesaje : 777
Data de inscriere : 19/03/2013
Varsta : 71
Localizare : Constanta

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de AtelierulCuPisici Sam 29 Noi - 10:29

Are mama si pisici. 2 la numar (sunt in poze pe pagina mea de FB) sau mai bine zis aveam 2 pana in septembrie cand nebunica noastra draga Titza, alintata si soricelul (din cauza culorii) sau printesa africana (dupa culoare, tabieturi si mofturi) ne-a parasit dupa o scurta di destoinica suferinta. Acum a ramas numai motanul tarcat mofluz si imbufnat ca nu mai are cine sa-l gherataneasca pe nas.
AtelierulCuPisici
AtelierulCuPisici

Mesaje : 10
Data de inscriere : 28/11/2014
Varsta : 48
Localizare : Caras-Severin

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de mihaela33 Sam 18 Apr - 11:23

este cineva din piatra-neamt?
mihaela33
mihaela33

Mesaje : 128
Data de inscriere : 11/03/2015
Varsta : 41
Localizare : piatra neamt

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de dragifemei Sam 10 Dec - 17:51

Buna, tuturor! Abia am "aterizat" si eu aici si sunt foarte bucuroasa sa gasesc aceasta comunitate de scrapperi in Romania, insa ma simt cam pierduta (pentru moment) intre atatea subiecte pe acest forum... Ma grabesc sa ma familiarizez cu forumul si, cand ma dumiresc ce si cum, promit sa fiu mai activa. Imi plac foarte mult provocarile, asa ca abia astept sa gasesc una la care sa ma simt capabila... :)

dragifemei

Mesaje : 35
Data de inscriere : 10/12/2016
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de veronica75 Sam 10 Dec - 18:15

Bun venit dragifemei! Te asteptam cu drag la concursul si provocarile noastre :)
https://www.facebook.com/notes/exprima-te-very-scrap/calendar-provocari-2016/10152951272060087

bienvenue bine3 welcome welcomeme
veronica75
veronica75

Mesaje : 2342
Data de inscriere : 11/02/2010
Varsta : 49
Localizare : belgia

http://veronicascrap.blogspot.com/

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de Miozothis Lun 31 Iul - 15:28

Buna ziua tuturor! Mi am facut cont mai devreme doar ca sa pot vota, deoarece eram in miscare si cu telefonul parea foarte complicat sa ma plimb prin forum .Acum sa va zic cate ceva despre  mine:ma numesc Elena si am 49 de ani ( am intrat cu id ce il folosesc si la Fb ca sa fie mai usor),nu stiu prea multe despre scrap dar am participat la doua provocari :) , imi doresc sa stiu mai multe si in consecinta iacata - ma!

Miozothis

Mesaje : 65
Data de inscriere : 31/07/2017
Varsta : 55
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de mutinel Lun 31 Iul - 20:02

Bun venit, Elena ! Ne bucuram că te avem alaturi de noi !
Spor la învățat !
mutinel
mutinel
Admin

Mesaje : 777
Data de inscriere : 19/03/2013
Varsta : 71
Localizare : Constanta

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de Hermione Lun 31 Iul - 20:22

Bun venit, Elena! Felicitari pentru participarea la provocari...invatam impreuna si unele de la celelalte! vicescrap
Hermione
Hermione

Mesaje : 808
Data de inscriere : 20/06/2010
Varsta : 60
Localizare : Hunedoara, Romania

http://atelierdehermione.blogspot.com/

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de Irene Simon Joi 1 Mar - 21:51

Buna si bine v-am gasit!
Numele meu este Irina dar in lumea handmade majoritatea imi zic Irene. M-am obisnuit cu numele asta ca magarul cu bataia asa ca indiferent daca imi veti spune Irina sau Irene ,tot raspund.
M-am inscris pe forum pentru vot (dar m-am trezit tarziu... olaola  )insa mi-a placut mult ce vad aici si sper sa revin mai des. Eu nu sunt creatoare de scrap. Abordez mai multe tehnici insa aceasta e o tehnica noua pe care nu am incercat-o decat foarte putin si total neprofesionist. Cum eu am "crescut"intr-un forum am zis ca nu strica sa incerc sa vin aici poate poate se lipeste ceva de mine.
Multumesc pentru invitatie si va doresc mult spor si creativitate!

Irene Simon

Mesaje : 8
Data de inscriere : 01/03/2018
Varsta : 44
Localizare : Germania

Sus In jos

Bine ati venit pe forumul "Very Scrap" - Pagina 12 Empty Re: Bine ati venit pe forumul "Very Scrap"

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum